Home > Baseny dmuchane > 5 rzeczy, których nie wiedziałeś o basenach ogrodowych

Lato to idealny czas dla wszystkich, którzy uwielbiają pluskać się w wodzie. W idealnej sytuacji znajdą się osoby, które posiadają przenośny basen ogrodowy. Jest to rozwiązanie, które może zastosować prawie każdy. Występuje wiele modeli, wśród których znajdą się takie, które można usytuować nawet na niewielkiej działce. W przypadku basenów dla dzieci są również takie, które zmieszczą się nawet na balkonie w bloku. Tak więc, kiedy doskwierają nam upalne temperatury, warto zadbać o orzeźwiającą kąpiel dla siebie czy swoich bliskich.  Jak dokonać właściwego wyboru? Oprócz zakupu basenu okazuje się, że to dopiero początek. Czeka nas jeszcze dbanie o czystość wody, zakup akcesoriów czy odpowiednia konserwacja sprzętu. W tym artykule rozwiejemy wątpliwości czytelników.

Najciekawsze modele basenów
Jeśli należysz do grupy klientów, których gusta są bardzo wyrafinowane, nie musisz się martwić, że basen oszpeci wygląd Twojego ogrodu. Producenci oferują bardzo ładne modele takie jak Sequoia Spirit. Charakteryzują się bardzo estetycznym rozwiązaniem, ponieważ w ich przypadku zrezygnowano z popularnych niebieskich powłok PCV do budowy ścian. Od zewnątrz są obudowane twardymi modułami, które imitują naturalne drewno. Z zewnątrz prezentują się bardzo gustownie. Będą eleganckim uzupełnieniem hotelowych ogrodów czy pensjonatów. Z pewnością podniosą jakość oferty wypoczynkowej w takich obiektach. Inną interesującą propozycją są dmuchane SPA. Będzie to idealna opcja dla osób, które cenią sobie relaks na wysokim poziomie w domowym otoczeniu. Wrażenia jakie zapewni nam taki basen nie będą różnić się od stacjonarnego jacuzzi. Modele takie są wyposażone w różne funkcje – jak hydromasaż czy podgrzewanie wody- dzięki którym korzystanie z nich zapewni głęboki odpoczynek.

3347103010_30538efc19_o

 

Jakie akcesoria są przydatne?

Jeśli mamy ograniczony budżet, wtedy musimy zrezygnować z basenów o dużych pojemnościach. W przeciwnej sytuacji musimy zapoznać się z artykułami, które będą niezbędne w prawidłowym użytkowaniu basenu i przyczynią się do komfortowego odpoczynku. Warto będzie zainwestować w w matę pod basen, która będzie zabezpieczała powłokę dna przed przetarciami. Poza tym będzie stanowiła miejsce, w którym można zostawić klapki czy inne rzeczy zanim wejdziemy do basenu. Zapobiegnie to przenoszeniu zanieczyszczeń na stopach. Inna przydatna rzecz to pokrywa, która zabezpieczy lustro wody przed liśćmi, pyłkami czy owadami. Warto skorzystać z niej zwłaszcza w nocy, kiedy nie korzystamy z basenu.

Jak utrzymać wodę w czystości?

Kiedy rozpoczniemy wodne harce, dowiemy się jak łatwo woda ulega zabrudzeniu. Jest to kolejne wyzwanie, któremu musimy sprostać. Czysta woda jest bowiem podstawowym warunkiem, jeśli chcemy przyjemnie spędzić czas w basenie oraz bezpiecznie dla własnego zdrowia. Do usuwania większych zabrudzeń będzie pomocny skimmer, który usunie zanieczyszczenia unoszące się na lustrze wody. Do czyszczenia dna z kolei przyd się specjalny odkurzacz. To jeszcze nie wszystko. Trzeba walczyć także z glonami i algami, które uwielbiają ciepłą stojącą wodę. Niezbędna do tego celu będzie pompa filtrująca oraz zastosowanie chemii basenowej, która wyeliminuje niechcianych gości.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*