Home > Baseny stelażowe > Rodzaje basenów ogrodowych

Upalne lato w Polsce to raczej norma niż wyjątek. Właściciele nawet najmniejszych przydomowych działek mogą teraz pozwolić sobie na wspaniały relaks w gorący dzień czy popołudnie. Jest to możliwe dzięki bogatej ofercie basenów ogrodowych. Czasochłonna wyprawa na basen publiczny, pobliskie jezioro czy do aquaparku nie jest już konieczna. Basen przydomowy zapewni nam orzeźwienie w spokojnej atmosferze. Spośród jakich artykułów możemy wybierać?

Baseny dmuchane

Są to baseny, które na polskim rynku znamy od dawna. Obecne wersje są jednak dużo atrakcyjniejsze. Posiadają swoją szczególną charakterystykę, która przekłada się na walory użytkowe, których nie posiadają baseny rozporowe czy baseny stelażowe. Przede wszystkim występują w małych rozmiarach, dzięki czemu wstawimy je na każdą działkę. Ponadto będą najlepsze dla małych dzieci. Możemy je wypełnić płytko wodą, co nie będzie zagrażało naszym pociechom. Warto zwrócić uwagę na wykonanie. Materiał jest miękki. Konstrukcja składa się z połączeń elementów nadmuchiwanych, dzięki czemu pozbawiona jest ostrych elementów., Jeśli basen dmuchany wyobrażamy sobie jako koło czy owal, wtedy jesteśmy w błędzie. Aktualne baseny dmuchane mają bardzo wyrafinowane kształty, co zwiększy ich atrakcyjność w oczach dzieci.

Baseny rozporowe

Są to baseny wykonane w całości z tworzywa PCV. Posiadają element dmuchany. Jest to kołnierz – pierścień, który wieńczy ścianę basenu. Ze względu na swoją budowę, która wykorzystuje rozpór wody, występują wyłącznie w okrągłym kształcie. Najmniejsze baseny rozporowe posiadają wymiary od 244 x 66 cm i będą doskonałym rozwiązaniem dla starszych dzieci czy małej rodziny. W przypadku basenów rozporowych, które mieszczą dużo większe ilości wody niż baseny dmuchane, należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria

1247843774_71bf50eb8d_z                                               Na zdjęciu: rodzinne baseny ogrodowe, Ogrodosfera.pl
Baseny stelażowe

Konstrukcja basenu stelażowego jest znacząco różna od opisanych powyżej. Nie ma w nim, ani jednego elementu dmuchanego. Stanowi ją szkielet z nierdzewnych rurek, do którego przymocowane są powłoki basenu. Baseny stelażowe są zdecydowanie najbardziej odporne na uszkodzenie. W basenie stelażowym mamy ten sam problem z odpowiednim czyszczeniem wody i ścian oraz dna. Warto także szczególną uwagę poświęcić przygotowaniu podłoża. Powinno być bardzo stabilne i bardzo dobrze wypoziomowane. Producenci basenów stelażowych wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodziców. W ofertach pojawiły się również mini baseniki stelażowe, które są przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Mają one dużo mniejsze rozmiary. Zazwyczaj są szerokie i długie na 122 cm. Głębokość jest nieduża na około 30 cm, tak więc są bardzo bezpieczne i jednocześnie wytrzymałe. W porównaniu z basenami dla dorosłych mają też ciekawszą kolorystykę. Można je kupic w kolorze np. pomarańczowym czy zielonym. Taka forma sprawia, że są dużo atrakcyjniejsze dla dzieci, które potrzebują urozmaicenia w kąpieli. Obecność wody nie wystarczy na długo, żeby zainteresować dzieci. Przydatne będą także dodatkowe akcesoria jak np. dmuchane kaczuszki czy inne stworki.

One Comment, RSS

  • Pingback/Trackback 22 lutego, 2016 at 11:22 am
    Jaki basen w ogrodzie? | Świdnica - informacje, historia, turystyka

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*