Home > Baseny rozporowe > Najpopularniejsze baseny ogrodowe w 2015 roku

Upalne lato to idealna pora dla osób uwielbiających sporty wodne czy relaksowanie się w wodzie. Przenośne baseny ogrodowe stają się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ temperatury ostatniego lata poszybowały wysoko w górę. O orzeźwiającej kąpieli marzyło wiele osób. Dlatego właściciele basenów przenośnych byli w bardzo dobrej sytuacji. Występuje wiele modeli, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Sprawdźmy, które cieszyły się zainteresowaniem klientów.

1. Basen  Intex Ultra Frame

Jest to basen, z serii basenów stelażowych. Imponujące rozmiary, które mieszczą tysiące litrów wody, wymusiły zastosowanie innej konstrukcji. Całość prezentuje się bardzo estetycznie. Powłoki zostały zastąpione przez nieckę, która jest zbudowana z modułów tworzywa PCV. Efektem są twarde stabilne ściany oraz dno. Baseny tego typu występują w różnych wielkościach. Model, który był szczególnie popularny, posiada wymiary 549x274x132 cm. Taka powierzchnia zapewni wystarczająco dużo miejsca do wygodnego odpoczynku dla kilku osób. Jednym z minusów jest to, że nie powinny z niego korzystać dzieci poniżej 5 lat. Basen posiada sporą głębokość, dlatego jest przeznaczony dla starszych użytkowników. Do zalet należy zaliczyć, to że producent wyposażył basen w pompę kartuszową z generatorem chloru. Zwykła pompa filtrująca nie spełniłaby swojej roli.

552879938_7788dc5c3f_z

2.Basen ogrodowy Bestway 457 x 107 cm

Jest to basen rozporowy, który doskonale sprawdzi się latem w ogrodzie. Rozkłada się go dużo łatwiej niż baseny stelażowe. Jego wielkość jest na tyle duża, że w wodnym szaleństwie może jednocześnie brać udział 6osobowa rodzina. Nie musimy martwić się o jego wytrzymałość, ponieważ ściany są wykonane z odpornego materiału PCV – 3warstwowego. Bardzo pomocna w korzystaniu z basenu okaże się drabinka, która ułatwi dostanie się do basenu. Produkt można kupić w dwóch zestawach. Tańszy zestaw obejmuje 3 elementy: basen filtr i pompę. Droższy natomiast obejmuje 7 elementów; w tym oprócz basenu zawiera się: pompa basenowa, filtr typu II, przykrycie na basen, mata pod basen, dozownik chemii basenowej, 1 kg chemii basenowej.

3. Bestway Basenik

To wspaniała atrakcja dla najmłodszych miłośników wodnego szaleństwa. Mogą się w nim bawić dzieci powyżej 3 lat. Basenik Bestway posiada odpowiednie dla takich dzieci rozmiary. Powinny to być 152 cm na  38 cm. Taka wielkość sprzyja łatwemu nagrzewaniu się wody. Łatwo też znaleźć dla niego miejsce. Można postawić na balkonie, tarasie czy na niewielkiej działce. Radość na pewno będzie przeogromna. Ściany baseniku są odporne na uszkodzenia. Chroni je przed tym 3warstwowe tworzywo. Producent wyposaża jednak podstawowy zestaw w łatkę naprawczą, która sprawdzi się na wypadek uszkodzenia. Dzieci dużo dynamiczniej korzystają z wodnych atrakcji od dorosłych. Tak więc warto podsiadać kilka łatek i klej.
4. Basen Intex Easy Set
Popularnością w tej serii cieszy się model o wielkości 244 x 76 cm. Jest to basen rozporowy, w którym jedyną pompowaną częścią jest kołnierz przy powłokach tworzących ścianę basenu. Będzie idealny dla rodziny typu 2+2.

Zobacz inne popularne modele basenów stelażowych: http://ogrodosfera.pl/baseny-stelazowe

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*