Home > Baseny rozporowe > Jak kupić przenośny basen ogrodowy?

Jeśli wybieramy się do sklepu po zakup basenu ogrodowego, warto rozeznać wcześniej tą tematykę. Oferta jest bowiem bardo różnorodna, dlatego powinniśmy najpierw określić, jaki rodzaj basenu będzie nam potrzebny i jaki spełni nasze oczekiwania. Z całą pewnością zakup sprawi nam bardzo dużo radości, aczkolwiek warto wiedzieć dokładnie z czym wiąże się posiadanie basenu. Jest to wspaniałe miejsce i sposób na relaks w gorącym letnim okresie, pod warunkiem że prawidłowo dbamy o czystość wody oraz rozłożymy basen zgodnie z instrukcją. W tym poradniku przedstawimy kilka podstawowych rodzajów basenów, które powszechnie występują na polskim rynku.

Baseny dla dzieci

Zanim rozpoczniemy poszukiwania trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, kto w głównej mierze będzie korzystał z basenu. Jeżeli rozpiętość wieku jest zbyt duża, np. są to rodzice z bardzo małymi dziećmi, wtedy warto rozważyć zakup dwóch basenów. Jeden będzie przeznaczony typowo dla dzieci, a drugi dla rodziców czy starszego rodzeństwa. Baseny dla dzieci mają z reguły formę dmuchanych brodzików. Często są bardzo atrakcyjne, mają ciekawe kształty i kolory.

Baseny dmuchane

Są to baseny, które są obecne głównie w ofercie dla dzieci. Należy uważać na przebicie powłoki, które obecnie nie są aż tak bardzo cienkie. Poza tym często są sprzedawane w komplecie łatkami na dziury, tak więc ostatecznie nie jest to zbyt duży mankament. Wśród basenów dmuchanych znajdziemy także takie atrakcyjne propozycje jak dmuchane jacuzzi. Dzięki rozwiązaniom, które oferują takie baseny, możemy w ogrodzie zorganizować sobie prawdziwe SPA. Są one wyposażone w funkcje podgrzewania wody oraz masażery, których pracę można regulować.

5876121503_96b7ff7d4e_z
Baseny rozporowe

W porównaniu do basenów dmuchanych są również basenami miękkimi, które nie posiadają twardych elementów. Ze względu na to, że o ich kształcie decyduje napierająca na ściany woda, są wyłącznie o kształtach okrągłych. Jest to najbardziej ergonomiczne rozwiązanie. Cechą charakterystyczną jest pompowany kołnierz, który znajduje się w górnej części ścian basenu. Baseny rozporowe występują w różnych rozmiarach i są bardzo popularne, ponieważ ich zaletą jest stosunkowo niska cena w stosunku do jakości. Powłoki wykonane są z wytrzymałego materiału, najczęściej kilkuwarstwowego, tak więc nie należy obawiać się o przypadkowe przebicie ścian. Aczkolwiek zawsze należy zachowywać środki ostrożności.  Warto zaopatrzyć się także w dodatkowe akcesoria chroniące basen rozporowe tzn. matę pod basen oraz pokrywę, która zabezpiecza przed zanieczyszczeniami.

Baseny stelażowe

Są to baseny, które nie posiadają ani jednej części dmuchanej. Konstrukcja w całości zbudowana jest ze szkieletu rurek poziomych i pionowych, na których zawieszone są powłoki basenu. Ich kolorystyka to z reguły barwy niebieskie. Duże baseny stelażowe są zbudowane ze ścianek PCV, które łączy się w jedną całość. Charakteryzują się bardzo dużą odpornością na nacisk ogromnych ilości mas wody. Wśród basenowych stelażowych znajdziemy największe modele przenośnych basenów ogrodowych, których długość dochodzi do 10 m, a szerokość do 5 m.

One Comment, RSS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*