Home > Meble basenowe > Jak urządzić otoczenie basenu tak, by było jednocześnie atrakcyjne i wygodne?

Baseny coraz częściej pojawiają się w naszych ogródkach. Nic dziwnego, ponieważ basen w ogrodzie to źródło rozrywki, sportu i relaksu dla całej rodziny. Można w nim wypoczywać – mniej lub bardziej aktywnie lub poprawiać kondycję poprzez regularny trening. Jest wytchnieniem w upalne dni i centralnym punktem ogrodu. Jednak po kąpieli warto zadbać o przestrzeń w ogrodzie, w której będzie można się osuszyć i wypocząć. Dlatego też żeby basen mógł być komfortowym miejscem wypoczynku należy zadbać o to, by jego otoczenie było odpowiednio zagospodarowane.

 

Co może znaleźć się przy basenie?

drewniane leżaki na basen

Szukając leżaków nad basen, warto wrócić uwagę na to, aby były

wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci. Fot. Ogrodosfera

Popularnym rozwiązaniem na urozmaicenie otoczenia basenu są leżaki ogrodowe, idealne do opalania lub osuszenia się na słońcu. Zapewniają wygodną pozycję leżącą i nierzadko mają regulowane oparcia. Można spotkać leżaki z różnych materiałów – technorattanowe, plastikowe, aluminiowe, drewniane. Przy wyborze materiału należy pamiętać o tym, że mebel będzie często narażony na wilgoć i w związku z tym powinien być możliwie odporny na jej działanie i łatwo schnący. Dlatego najlepiej wybrać produkty specjalnie przeznaczone do odpoczynku przy basenie.

9

Ciekawa alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań: drewniany leżak bujany. Fot. Ogrodosfera

Szukamy inspiracji do zaaranżowania basenu

Alternatywnym pomysłem jest ustawienie przy basenie nowoczesnego hamaka. Jest to mebel, który wygląda bardzo efektownie i zapewnia maksymalny relaks. Łatwy w montażu i przenoszeniu, można go szybko wyprać lub schować. Takie rozwiązanie zapewnia również dodatkową frajdę w postaci bujania lub kołysania w hamaku. Hamak jest meblem wielofunkcyjnym – jest na tyle wygodny, że wypoczynek w nim może szybko przerodzić się w drzemkę. Ponadto wybór takiego mebla dodaje otoczeniu egzotycznego akcentu i wakacyjnego klimatu.

double-cacoon.jpg

Wiszący namiot nadaje się nie tylko do ogródka ale również na wakacje – można go zabrać ze sobą w podróż, fot. Ogrodosfera

 

Oprócz klasycznych hamaków interesującą propozycją są wiszące namioty, które nadadzą basenowi nowoczesny charakter. Bardzo lubiane przez dzieci, są równie atrakcyjne dla dorosłych. Łatwo je przenosić z miejsca na miejsce i szybko się je montuje poprzez zawieszenie w wybranej lokalizacji. Materiał jest bardzo wytrwały i szybko schnie, co jest istotne w przypadku otoczenia wodnego. Namiot można zamocować na metalowym lub drewnianym trójnogu lub uchwycie do drzewa, a także zaopatrzyć w moskitierę lub zasłonę, robiąc z niego kompleksowe miejsce wypoczynku.

10

Parasole ogrodowe znajdują zastosowanie nad basenami ogrodowymi. Fot. Ogrodosfera

Jakie akcesoria będą przydatne?

Po zakupie krzeseł, leżaków lub hamaków kluczowym elementem jest zadbanie o zacienienie naszej strefy relaksu. Aby uchronić się przed ostrym słońcem najlepszym rozwiązaniem jest zakup parasola ogrodowego. Dobrze jest upewnić się, że nasz parasol będzie zrobiony z wysokiej jakości materiału, który zatrzymuje promieniowanie UV. Na rynku są dostępne parasole z możliwością regulacji nachylenia czaszy, co zapewni dostosowanie zacienienia do położenia słońca na niebie tak, by nie trzeba było tego ciężkiego mebla przestawiać by chronić się przed promieniami słonecznymi.

11

Skrzynie ogrodowe, dostępne w ofercie wielu sklepów, są pomocne w utrzymaniu porządku nad basenem i ułatwiają bezpieczne przechowywanie przedmiotów. Fot. Ogrodosfera

Do korzystania z basenu często przydają się dmuchane pontony, materace, zabawki, ręczniki i wiele innych rzeczy. Aby nie szukać przydanych przedmiotów w domu i oszczędzić sobie wynoszenie ich za każdym razem na zewnątrz wygodnie jest umieścić je w ogrodowej skrzyni. Taką skrzynię można po użytku zamknąć i dzięki szczelnej pokrywie przechowywać bezpiecznie przedmioty przez cały rok.

Oprócz tego warto zadbać o oświetlenie basenu i jego okolic za pomocą lamp ogrodowych – stojących, wiszących lub umieszczając je wewnątrz basenu, na jego ścianach.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*