Home > Porady > Baseny ogrodowe na każdą kieszeń

Przenośne baseny ogrodowe to hit ostatnich lat. Ten fakt zupełnie nie dziwi, ponieważ gorące upały doskwierają także w Polsce, a kąpiel w basenie to gwarantowany relaks. Dostępność różnych basenów ogrodowych, ich rodzajów oraz akcesoriów jest bardzo duża. Co więcej nie są to tylko produkty zarezerwowane dla najmłodszych – tak jak kiedyś popularne baseny dmuchane. Obecnie można kupić również baseny z przeznaczeniem dla całej rodziny. Poza tym oprócz produktów luksusowych takich jak dmuchane spa, są również oferowane baseny w cenach, które nie odstraszą potencjalnego nabywcy. Jakie są modele basenów, które zapewnią nam relaks i nie obciążą domowego budżetu?

Wielkość basenu

Przenośne baseny ogrodowe są produkowane w różnych rozmiarach. Wielkość basenu wpływa w sposób bezpośredni na cenę. Ale nie tylko ona na znaczenie. Ważnym czynnikiem, który należy wkalkulować w koszt basenu, jest jego eksploatacja. Większy basen posiada większą pojemność, co oznacza, że należy napełnić go większą ilością litrów wody. Poza tym należy doliczyć zakup dodatkowych akcesoriów. Warto zaopatrzyć się w matę pod basen oraz w pokrywę basenową. Przy dużych basenach stelażowych czy rozporowych należy dokupić także pompę filtrującą wraz z odpowiednimi filtrami, a także urządzenia czyszczące takie jak skimmer czy odkurzacz do dna. Niezbędna będzie także chemia basenowa, którą należy regularnie stosować. Przy zakupie basenu mniejszego nie mamy takich problemów. Musimy się liczyć tylko z częstszą wymianą wody.

91968040_edee181fb3_z
Rodzaj basenu

Z pewnością najtańsze są baseny dmuchane w kategorii dla dzieci. Najczęściej są to płytkie brodziki. Najbardziej zaoszczędzimy, kiedy kupimy basen dmuchany o prostym kształcie. Wtedy zmieścimy się bez problemu w  kwocie do 50 zł. W tej kwocie można kupić również ciekawe baseniki, które są przeznaczone dla najmłodszych amatorów kąpieli. Obecnie dostępne są baseny w kształcie np. grzyba, muszelek czy żabek, które przyciągają wzrok atrakcyjną kolorystyką. Do napełnienia takiego basenu nie potrzebujemy również dużych ilości wody. Dlatego zaoszczędzimy dodatkowo na kosztach utrzymania w czystości takiego basenu. Najlepiej będzie po prostu wymienić wodę raz dziennie. Poza tym woda bardzo szybko nagrzeje się, jeśli basen postawimy w dobrze nasłonecznionym miejscu.

Baseny rozporowe
Wśród tańszych basenów przenośnych, które przeznaczone są dla osób dorosłych, warto zwrócić uwagę na baseny rozporowe. Atrakcyjną propozycją cenową ze względu na stosunek ceny do wielkości jest basen rozporowy o średnicy około 3 metrów. Taka wielkość będzie doskonała dla 4 osób, np. dwóch dorosłych oraz dwojga starszych dzieci. Pojemność wody jest jednak spora, ponieważ taki basen zmieści około 2 tys. litrów wody.

Baseny stelażowe

Baseny stelażowe nie należą do najtańszych, jeśli chcemy postawić na duże rozmiary. Z pewnością są bardziej opłacalne niż baseny stacjonarne. Przy zakupie basenu stelażowego o długości 5,5 metra, szerokości 2,74 m i głębokości 1,32 m należy liczyć się z wydatkiem  3 095,00 zł. Pomimo tego cieszą się one popularnością u właścicieli dużych działek.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*